GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggplatta 14719477
*
nr 1471 9477
Väggplatta
Mich Sörensen, Bornholm, Keramik, ca 32x32 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2022
kl 18:04:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/5 23:38:49
1
100 kr
28/5 13:53:46
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bornholm keramik mich sörensen väggplatta
-
9133 Väggplatta
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. "Gamla Stan" ur ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:26
-
9199 Väggplatta
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustavsberg, Hus..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:19
-
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:32
-
9198 Väggrelief
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Luciakatt. Län..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:25
*
Väggplatta
nr 1471 9477
Väggplatta
Mich Sörensen, Bornholm, Keramik, ca 32x32 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/5 23:38:49 | 1 | 100 kr |
28/5 13:53:46 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bornholm keramik mich sörensen väggplatta
-
9133 Väggplatta
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. "Gamla Stan" ur ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:26 -
9199 Väggplatta
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustavsberg, Hus..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:19 -
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:32
-
9198 Väggrelief
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Luciakatt. Län..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:25